7.B na výletě

12. června 2018

Náchod a okolí

Ve středu 6. června jsme z Brna vyjeli před sedmou hodinou. Ve vlaku panovala přátelská atmosféra, a tak cesta ubíhala pohodlně a rychle. Přestupovali jsme v Chocni a zakrátko jsme dojížděli na nádraží Náchod. Naše cesta směřovala do kempu, kde nás čekaly chatky. Přivítal nás přívětivý pán a po zabydlení i pár pavoučků a komárů. Dlouho jsme nezaháleli a naše cesta vedla opět na nádraží, odkud nás vlak odvezl do Jaroměře. Paní učitelky pro nás domluvily prohlídku v pevnosti Josefov. Prohlídka byla oživena zábavným programem, při kterém jsme plnili vědomostní a praktické úkoly. Pravý adrenalinový zážitek začal, když jeden ze skupiny dostal držák se svíčkou a procházeli jsme tmavými podzemními chodbami pevnosti. Po zhlédnutí pevnosti jsme jeli zpět do Náchoda, navečeřeli jsme se v místní školní jídelně a šli si odpočinout do našeho kempu. Večer jsme si zahráli volejbal a další kolektivní hry.

Ve čtvrtek 7. června jsme se ráno seřadili před Barčinou chatkou. Barča měla ten den narozeniny, popřáli jsme jí a kluci jí dali hobla. Po snídani jsme jeli vlakem do stanice Adršpach, čekala nás totiž prohlídka skalního města Adršpach. Při vstupu jsme doslova oněměli úžasem. Přišli jsme k průzračnému jezeru. Nádherné útvary pískovcových skal vyzývaly k focení. Pohlédli jsme si krásné skály, prošli myší dírou a nakonec jsme si smočili nohy v jezeře. Vrátili jsme se zpět do Náchoda, kde jsme měli v centru města rozchod.

V pátek 8. června jsme ráno pouklízeli chatky a sbalili své věci. Vydali jsme se na snídani a poté nás čekal výstup k pěchotnímu srubu Březinka. Po zhlédnutí srubu jsme šli na pevnost Dobrošov. V této pevnosti bylo 6 stupňů Celsia a vysoká vlhkost. Přesunuli jsme se k Jiráskově chatě, kde jsme navštívili rozhlednu. Dali jsme si občerstvení a vrátili jsme se do kempu pro batohy. Čekala nás poslední cesta vlakem domů. A to byl konec našeho super výletu.

Natálie Sýsová, Matěj Mráz, třídní učitelka Petra Franková