Anglické divadlo

19. prosince 2017

Předvánoční čekání jsme si zkrátili kulturním pořadem v angličtině. Tentokrát jsme nemuseli cestovat. Paní herečky z pražského divadla Azyzah přijely k nám. A jaká představení jsme zhlédli?

Děti z 1. – 4. tříd si přiblížily Vánoce interaktivní hrou plnou legrace a písniček Christmas Escapades – Kiki & Mr.Suits se pokoušeli najít smysl Vánoc. A více už děti…

„Velice mě zaujalo, jak Kiki & Mr.Suits měli masky na Halloween a dělali směšné pohyby. Přitom do Vánoc tyto masky nepatří! Působilo to velice směšně. Také se mi líbilo, jak Mr. Suits usnul a my jsme se ho snažili probudit.“

Oskar T., 4.A

„Performace is clever and funny. Kiki likes Christmas but Mr. Suits doesn´t. But Kiki makes Mr. Suits happy not with Christmas but with LOVE!“

Marek T., 4.A

„Představení bylo o Vánocích. Líbilo se mi už jen proto, že herečky k nám přijely až z Prahy. Představení bylo moc hezké, ale i legrační. Líbilo se mi, že jsme se mohli zapojit, např. zpívání, tančení a pohybové aktivity. Můj celkový dojem z představení – bylo to moc hezké!“

Barborka P., 4.A

Žáci 5.- 6. tříd čekal detektivní příběh Fun Fair Mystery. V příběhu se vyskytly postavy jako vlkodlak, upír, klaun nebo Dr. Frankenstein, kteří byli podezřelí ze zločinu – zmizení Kiki. Žáci měli za úkol na základě předložených důkazů odhalit, jak se vše událo.

A co o tom napsali žáci?

„My favourite scene was the „scary candy clown“. The clown was spooky. The story was vary interesting and funny. I like it.“

Leona P., 6.B

„Nejvíce se mi líbily scénky s vlkodlakem a s klaunem. Bylo to i poučné, co se bezpečí týká. Také to bylo strašidelné, ale zároveň i legrační.

neznámý autor, 6.B.

„Mně se asi nejvíc líbilo, jak jsme koukali na video kameru a hráli jsme a luštili jsme, co se vlastně stalo s Kiki. Za mě to tedy bylo dobré a vtipné.“

Adam B., 6.B

Pro dokreslení si můžete prohlédnout fotky z obou představení. Jsme rádi, že většině dětí představení udělalo radost.

Obrázky, které nakreslili o představení prvňáčci a fotky z představení najdete pod textem.

učitelé AJ