Beseda o pravěku

7. dubna 2021

Ve čtvrtek 25. 3. 2021 proběhla ve čtvrtých třídách online beseda s panem Petrem Kostrhunem, ředitelem muzea Anthropos. Žáci čtvrtých tříd probírají ve vlastivědě období pravěku, a tak se hodilo, že zrovna na toto období je expert bývalý žák základní školy Hroznová, pan Kostrhun.

Prostřednictvím kamery jsme se dostali do prostor Moravského zemského muzea a jako první jsme viděli novou výstavu, věnovanou tomuto období a zároveň i pracovnu brněnského badatele pana Karla Absolona. Pan Kostrhun dětem na kameru ukázal pár zajímavých exponátů, jako třeba lebku pravěké ženy, lopatku mamuta, celou řadu pazourků i kopii slavné věstonické Venuše. O tomto období lidských dějin velice poutavě hovořil.

Ve zbývající části besedy byl prostor na dotazy dětí. Ptaly se hodně a některé otázky daly i takovému odborníkovi, jako je pan Petr Kostrhun, docela zabrat.

Moc panu řediteli děkujeme a doufáme, že se brzy na nějakou výstavu do Anthroposu vydáme.

p. uč. Buřilová Šárka, p. uč. Tesařová Věra

Zpět