Beseda s Josefem Klímou

13. března 2019

V pátek 8. 3. navštívili žáci 8. a 9. ročníků Divadlo Bolka Polívky, ve kterém se konala beseda se spisovatelem a investigativním novinářem Josefem Klímou. Ten je znám z televizních pořadů Očima Josefa Klímy a Záhady Josefa Klímy. Napsal také řadu knih a scénářů, např. k seriálům Expozitura a Atentát.

Beseda, které jsme se zúčastnili, se jmenovala Zločin kolem nás a měla na základě vyprávění skutečných případů poučit všechny přítomné o tom, že mladí lidé se zločinci stávají často nevědomě a z hlouposti:

„Přednáška mi přišla velmi přínosná, myslím, že nikdo z nás neměl představu o tom, že i z banality se můžeme dostat do velkých problémů.“ Anna Marie Suchá, 9. B

„Přišel mi poučný příběh o dívkách, kterým dali neznámí muži na diskotéce extázi do pití a pak je unesli do cizí země a prodávali je tam jako prostitutky. Nakonec byly ještě závislé na heroinu.“ Nela Strmisková 8. A

„Asi nejzajímavější byl příběh, kdy jeden kluk měl za úkol převézt auto ze Švédska. Jenže nevěděl, že v autě převáží drogy. Na hranicích ho chytli a odvezli do vězení ve Švédsku. Dostal 8 let.“ Šárka Zachovalová, 8. A

„Beseda mi přišla zajímavá a celkem důležitá. Myslím, že by v budoucnu mohla mít vliv na některá naše rozhodnutí.“ Bára Šebestová, 8. A

Mgr. Barbora Koryčanská, metodik prevence

Zpět