Beseda s vicemistrem světa v ledním hokeji

9. března 2023

Dne 2. února 2023 naši školu navštívil hráč hokejové Komety Brno a aktuálně juniorský vicemistr světa v ledním hokeji, Eduard Šalé. Eda je absolventem naší školy.

Setkání s Edou se zúčastnili žáci a žákyně 9. ročníků a společně s ním hovořili nejen o hokejových úspěších, ale také o jeho studiu, osobním životě, plánech do budoucna a čerstvých vzpomínkách z juniorského mistrovství světa. Beseda byla velmi inspirující a nesla se ve velmi přátelském duchu. Závěr byl věnován focení a autogramiádě hráčských kartiček.

Edovi mnohokrát děkujeme za jeho návštěvu a přejeme mu mnoho štěstí.

A co na to naše žákovského obecenstvo?

„Bylo super poznat život sportovce z jiného pohledu. Líbily se mi jeho vzpomínky na tuto školu. Podepsanou kartičku mám vystavenou.“

„Obdivuji Edu, co všechno už teď dokázal a jak je nastavený. Byl fajn.“

„Líbilo se mi to. Dozvěděla jsem se, že Eda nemá skoro žádný čas pro sebe a že hodně cestuje, což je v jeho věku obdivuhodné. Dozvěděla jsem se, že má rád ananas na pizze.“

„Předtím, než za námi přišel, tak jsem si myslel, že bude hrozně „namachrovaný“. Ale jak přišel a začal o sobě mluvit, tak byl hrozně moc skromný a milý kluk. Je to borec, že tak často trénuje a furt ho to baví.“

„Tato beseda se mi líbila, bylo to něco jiného než ostatní a bylo to fajn. Zajímalo mě, jak takový hokejista žije a musím říct, že to nemá vůbec lehké, ale hrozně ho cením za to, že to zvládá. Dozvěděla jsem i hodně dalších zajímavých věcí. Bavilo mě to.“

„Přednáška byla velmi zajímavá a myslím, že pro všechny přínosná. Já osobně bych nezvládl tak moc zaplněný život. Myslím si, že je velmi zdatný. Bavilo mě to. Všichni dostali kartičku s jeho podpisem a někteří se s Edou i fotili. Velmi dobrá přednáška.“

„Jsem rád, že k nám do školy Eda přišel, stručně nám povykládal o jeho studiu na ZŠ a SŠ. Popsal nám, jak probíhalo MSJ, na kterém získal tým stříbrnou medaili, kterou nám i přinesl ukázat.“

„Bylo to zajímavé, třeba jsme viděli budoucí hvězdu NHL.“

Zpět