Christmas board games – angličtina ve 3.B

21. prosince 2021

Předvánoční čas si umíme krásně užít. V hodinách angličtiny jsme si povídali o tom, jaké hry mají v oblibě děti ve Velké Británii: Člověče, nezlob se, Dámu, Hady a žebříky nebo karetní hry. Vždyť je taky známe!

Zahráli jsme si Hady a žebříky na vánoční téma, které nám připravila paní učitelka. Po projití pravidel hry v angličtině došlo na jednotlivá políčka. Kromě hadů a žebříků jsme potkali zvoneček (a bell), sobíka (a reindeer), sněhovou vločku (a snowflake), stromeček (a tree) a sněhuláka (a snowman). Pod každým políčkem se skrývalo jedno pravidlo. Některý z obrázků nás vrátil na začátek hry (Go back to start!), jiný nás jedno kolo zdržel (Miss a turn!), na dalším jsme museli čekat, až hodíme určité číslo (You must throw 1,3,5!). Jeden symbol z nás dokonce udělal okamžité vítěze (You are the winner!).

A pak přišlo to nejlepší. Každý si vyrobil svoji hru s pravidly podle vlastní fantazie. Každá hra tedy byla jiná a napínavá. Stříhali jsme a lepili, zdobili a psali. Nakonec jsme pomohli paní asistentce naše díla zalaminovat.

Ještě nám vyšel čas na to, abychom si vzájemně naše nové hry zahráli. Měli jsme radost, že zase umíme něco navíc a dobře jsme se bavili.

Krásné Vánoce plné her všem!

žáci a žákyně 3.B