Cyklus besed v Aj

8. června 2021

V minulých dnech jsme měli to štěstí, že nám situace dovolila pozvat do školy našeho oblíbeného pana cestovatele Karla Kocůrka.

Tentokrát nám přišel povykládat o svých cestách po Spojených státech amerických. Prošli jsme s ním celé území od východu na západ. Navštívili jsme velkoměsta a také nejznámější přírodní rezervace. Zaujaly nás krásné fotky flóry i fauny. Slyšeli jsme v ukázkách i zvuky ptáků a savců. Nevěřili byste, jak roztomilý je například psoun :-).

Viděli jsme také ukázky tanců domorodých američanů, kterým se vlastně nesprávně říká indiáni. Pan Kocůrek na nás mluvil anglicky. Byl překvapen, jak šikovní v angličtině jsme. Dočkal se mnoha dotazů, na které nám vždy skvěle odpověděl.

Budeme rádi, když nás opět v budoucnu navštíví po svých dalších vzrušujících cestách.

za žáky 4. – 9. roč. p. uč. Milena Holubová

 

Zpět