Evropský den jazyků 2021

8. října 2021

Již od roku 2001 se 26. září slaví Evropský den jazyků. Cílem tohoto dne je upozornit veřejnost na význam učení se cizím jazykům, propagovat bohatou a kulturní rozmanitost Evropy a podporovat celoživotní učení jazyků ve škole i mimo ni.  I v naší škole jsme se zapojili do oslav tohoto dne.

Dozvěděli jsme se zajímavá fakta o jazycích a vyzkoušeli jsme si rozpoznat různé evropské jazyky podle poslechu krátkých rozhovorů. Některé pro nás byly snadno rozpoznatelné, jako třeba angličtina nebo němčina, jiné byly trošku oříšek. Zkusit to můžete i vy na tomto odkaze.   

Evropskému dni jazyků přejeme k jeho letošnímu 20. výročí….

Vše nejlepší!

All the best!

Alles gute!

Tous mes vœux!

Kõike paremat!

Ti auguro il meglio!  

A protože je co slavit, tak jsme mu s nejmenšími dětmi vytvořili krásné dorty.  

 

za učitele cizích jazyků Tereza Písková 

 

Zpět