Klub mladých diváků – Hana

21. listopadu 2019

S Klubem mladých diváků jsme navštívili představení Hana, které uvádí Mahenovo divadlo. Jde o první divadelní ztvárnění bestselleru Aleny Mornštajnové.

Tento příběh se odehrává roku 1954 ve Valašském Meziříčí. Příběh začíná u holky jménem Mira. Její rodina a vlastně celé město zasáhne nemoc jménem břišní tyfus. Mnoho lidí jí onemocní a bohužel i umře. Mezi těmi, co umřou, je i Miřina rodina. Zůstane jí jen zvláštní teta Hana, se kterou musí bydlet. Teta moc nemluví a nemá moc peněz. Mira se zamiluje a se svým přítelem objevuje tetinu minulost. Dozví se, že teta je Židovka a též ztratila svou rodinu v koncentračním táboře.

Hana je v tomto představení znázorněna dvakrát. Jednou jako mladá (ve válce) a podruhé jako starší teta.

Tato hra se mi moc líbila. Sice byla smutná, ale dozvěděla jsem se něco nového o minulosti.

Ester Mitášová, 7.B

Zpět