KMD – Prodaná nevěsta

10. března 2023

Sobotní odpoledne prvního březnového víkendu se sešli příznivci opery v Janáčkově divadle, kde dostali návod, jak prodat nevěstu. Jedna z nejpopulárnějších českých oper Bedřicha Smetany je na repertoáru brněnského divadla více než patnáct let a stále neztratila nic ze svého vtipu a divácké oblíbenosti.

Ani o přestávce jsme nezaháleli a domluvili se na dalším představení – ALCINA, které bylo zvoleno v obrovské konkurenci inscenací minulého roku. Ústředním tématem je láska. Kouzelnice Alcina žije na opuštěném ostrově a zamiluje se do rytíře Ruggiera, který si nemůže vybrat mezi dvěma ženami. Alcina je odhodlaná  pro získání jeho lásky obětovat vše.

Podle kritiky skýtá tato opera nejkrásnější hudbu napsanou pro lidský hlas.

Pokud tě představení zaujme, můžeš se 26. března přidat i ty.

za Klub mladých diváků Drahomíra Nováčková

Zpět