9. prosince 2019

Ve čtvrtečních ranních hodinách se již tradičně do tříd prvního stupně vydaly skupiny dobrovolníků, převlečené za Mikuláše, anděly a čerty, odměnit pilné žáky a žákyně, a naopak pokárat ty, kteří měli sem tam nějaký vroubek za vyrušování, zapomínání či pobíhání.

Čerti se svého úkolu zhostili velmi pilně a ve vyšších ročnících došlo i k únosu některých malých hříšníků. V tu chvíli se dostalo na anděly, kteří se za žáky přimluvili, a děti slíbily, že již budou poslouchat. Přestože byli všichni vráceni zpět do svých tříd, čas od času se objevila nějaká ta slzička strachu.

Překvapena musela být i hrstka učitelů, za kterými se devítky po „pokárání hříšníků“ zastavili. Nebylo pro ně tak jednoduché vykoupit se ze svých hříchů jako například za zadávání mnoha písemek svým studentům či přetahování hodiny do přestávky. Čerti byli neoblomní a byly jen dvě možnosti na výběr: Zazpívat nějakou písničku nebo odejít s čerty do pekla.

Na konci dne odcházela domů spousta dětí zamazaná uhlím, snad o něco málo poslušnější a natěšená na Mikuláše, čerty a anděly, které přinese příští rok.

Natálie Sýsová, čertice (žákyně 9.B)