Návštěva v domě s pečovatelskou službou

24. června 2010

V naší škole usilujeme kromě vzdělávání žáků také o jejich výchovu. Snažíme se, aby navazovali dobré vztahy mezi sebou, respektovali své rodiče a učitele, a seznámili se i s problémy nejstarší generace. Z tohoto důvodu jsme navázali spolupráci s domem s pečovatelskou službou na Koniklecové ulici.

Už před Vánocemi předvedli seniorům své vánoční pásmo žáci 4. A a v pondělí 21. června na ně navázali sedmáci. Připravili si pohádku O poslušných kůzlátkách. Zajímavé na ní bylo především její moderní pojetí a jazyk – němčina. Většina diváků osvěžila své znalosti němčiny a rozuměla textu. Pro jistotu však paní učitelka Clausová připravila i český překlad.

Babičky a dědečkové byli velmi potěšeni našim zájmem o ně. Hned jsme si domluvili další akci. Po prázdninách se podle jejich možností přijdou podívat do naší školy, aby si připomněli svoje školní léta a porovnali je s dnešními podmínkami.

Děkujeme za připravenou akci a za vzornou reprezentaci školy paní učitelce Clausové a jejím sedmákům němčinářům.

Vlasta Skácelová