Ohlédnutí za festivalem svobody

5. prosince 2022

Letos jsme se rozhodli připojit k oslavám Dne boje za svobodu a demokracii ve velkém. Na prvním stupni děti a jejich rodiče rozsvítili světýlka naděje. Celá akce byla zahájena malým lampionovým průvodem. Na školní zahradě bylo pro děti připraveno několik zábavných stanovišť a sladký punč na zahřátí. Celý program potom uzavřela melodie písně Modlitba pro Martu.

Na druhém stupni proběhla v pátek 18. 11. bloková výuka. Pro šesté ročníky připravili lektoři z  organizace Post Bellum workshop s názvem Nesmíš se bát, jenž přenesl děti do období druhé světové války. Žáci se prožitkovou formou a metodami výchovné dramatiky seznámili s dilematy, která tehdejší doba na lidi kladla. V ostatních ročnících proběhla výuka ve dvou blocích. V první části se žáci dozvěděli něco o životě v totalitním Československu. Porovnávali svět za železnou oponou a svět východního bloku, dozvěděli se, jakým způsobem se komunistický režim vypořádával se šlechtickými rody a jak nakládal se zabaveným majetkem. Vyslechli příběh Mileny Blatné přímo z jejich úst, a seznámili se tak se situací politických vězňů v Jáchymovských dolech. Všechny nabyté informace pak různým způsobem zpracovali v dílnách. Byli kreativní, tvořili, rozvíjeli svoje kompetence. Vznikla z toho malá výstava plakátů a komiksů, kterou bylo možné zhlédnout před budou školy. Ukázky další práce z ostatních dílen si můžete prohlédnout na webu školy.

Už teď se všichni těšíme na další ročník!

Tým ZŠ Hroznová