Ohlédnutí za zahraničním zájezdem – Anglie 2019

16. května 2019

Na konci dubna se skupina žáků naší školy vydala na jazykový a poznávací zájezd na Britské ostrovy. Na trajektu se nám podařilo překonat kanál La Manche a náš žlutý autobus jsme zakotvili v přístavním městě Portsmouth, které je mimo jiné i rodištěm spisovatele Charlese Dickense. Portsmouth nás okouzlil nejen typicky anglickými uličkami a četnými kostely, ale především starými loděnicemi, skrývajícími takové námořní poklady, jako je například loď HMS Victory, která pod vedením admirála Nelsona brázdila moře při slavné bitvě u Trafalgaru.

Dopoledne se naši žáci zdokonalovali v anglickém jazyce na místní jazykové škole. Hravou a zábavnou formou pod vedením rodilých mluvčí tak mohli pochytit nová slovíčka a slovní vazby, které měli možnost hned vyzkoušet ve svých hostitelských rodinách. Odpoledne patřila výletům po okolí. Neopomněli jsme navštívit místa a stavby tolik typické pro Británii, jako jsou mystické Stonehenge, katedrála v Salisbury, městečko Winchester, kde je vystaven kulatý stůl krále Artuše, nebo třeba Motor Museum v Beaulieu s auty z filmů s panem Beanem či Oceanárium se spoustou mořských živočichů. K návštěvě Británie neodmyslitelně patří také Londýn, na jehož návštěvu jsme si vyhradili celý den. Z Londýnského oka jsme pak mohli vidět snad všechny památky, které jsme později navštívili.

A jak hodnotí zájezd sami účastníci?

Myslím, že zájezd nemohl proběhnout lépe. Jeli jsme ve skvělé sestavě, se skvělými učiteli. Měli jsme parádní program i hostitelské rodiny. Mám skvělé zážitky, na které je nemožné zapomenout!

Anna Marie Suchá, 9.B

Velice přínosný zájezd, se spoustou skvělých zážitků na celý život. Viděli jsme světoznámá místa Velké Británie a velice rádi bychom si to zopakovali.

Karolína Šmerdová, 9.B

Výlet se mi moc líbil. Jen je škoda, že příštího zájezdu už se nebudeme moct účastnit. Klidně bych si vše zopakovala! Vrátila bych se zpět na všechna ta slavná místa a snažila se postřehnout víc detailů.

Tereza Vojtaníková, 9.B