Olympiáda v Aj – školní kolo

16. února 2021

Milí angličtináři,

v pondělí 15. 2. odpoledne proběhlo online školní kolo anglické olympiády, do kterého postoupilo po skvělých úvodních esejích 10 žáků.

V úvodu se měl každý účastník představit větami, které ho nejlépe charakterizují. Dalším úkolem bylo pohovořit na náhodně vylosovanou otázku: “What do you prefer? Reading ebooks or reading ordinary books?, Playing sports or doing sports?, Study at home or at school?,…”.

Následoval popis obrázků na téma “Going to the cinema”. Na závěr vznikly rozhovory, ve kterých se měli účastníci domluvit, zda se budou dívat na film doma a nebo půjdou do kina. Smluvili si místo, čas a dohodli se na filmu, který budou sledovat.

Všemi úkoly prošli nejlépe tito žáci:

Kategorie 1.A (7. třídy)

1. místo: Kryštof Krakeš

2. místo: Bára Vaculíková

3. místo: Gizela Vinkler

Kategorie 2.A (8.- 9. třídy)

1. místo: Leona Procházková

2. místo: Viktor Navrátil

3. místo: Marek Holub

Všem, kteří se soutěže zúčastnili, patří velká pochvala a obdiv za to, jak dobře si vedli.

Budeme držet palce Kryštofovi a Leonce, kteří nás budou reprezentovat v okresním kole.

 

za vyučující AJ p. uč. Tereza Písková a p. uč. Milena Holubová

 

Zpět