Olympiáda z Aj

10. února 2023

Anglická olympiáda má tradičně na naší škole hojnou účast. Ani letos tomu nebylo jinak. Do prvního kola se přihlásilo přes 50 zájemců. Soutěž proběhla ve dvou kategoriích. Kategorie I.A je určena sedmým ročníkům, kategorie II.A potom těm nejstarším žákům z osmých a devátých ročníků.

V kategorii 7. tříd do druhého konverzačního kola postoupili  Markéta Navrátilová, Dominik Popluhár, Michaela Součková, Anna Štarhová, Laura N. Beharková, Marek Oplt, Alžběta Krůtová a Petr Ossowski. V kategorii 8. – 9. tříd se ve druhém kole potkali Jan Barták, Alexandra Jeřabková, Jiří Srstka, Marek Tomášek, Ondřej Urbánek, Šimon Wimětal, Tomáš Krůta, Gizela Vinkler a Klára Swierková.

Nejlepší výkon podali tito žáci:

Kategorie I.A:

1. Michaela Součková, 7.B
  2. Alžběta Krůtová, 7.B
  3. Laura N. Beharková, 7.A

Kategorie II.A:

1. Gizela Vinkler, 9.B
  2. Ondřej Urbánek, 9.B
  3. Šimon Wimětal, 8.A

Děkujeme všem za hojnou účast a úspěšným žákům gratulujeme!

V okresním kole nás budou reprezentovat vítězové z obou zmíněných kategorií – Míša a Gizela.

Přejeme jim hodně úspěchů v soutěži a držíme palce!

p. uč. Tereza Písková a p. uč. Milena Holubová