Olympiáda z němčiny

16. února 2023

Jako každý rok proběhla u nás na škole olympiáda z němčiny. Zúčastnilo se jí patnáct žáků osmých a devátých tříd.

Olympiáda byla rozdělena na dvě části: písemnou a poslechovou, která se konala v prosinci, a ústní, do které postoupili jen nejlepší řešitelé. Soutěžící měli prostor na to říct něco o sobě, konverzovali na jedno vylosované téma a popisovali obrázek.

Výkony byly vyrovnané a porota složená z učitelek němčiny měla těžké rozhodování.

Na prvním místě se umístila Saša Kalousová z 9.B, na druhém Alexandra Jeřabková z 8.B a jako třetí skončil Dean Michajlov z 9.A.

Všem soutěžícím gratulujeme k předvedeným výkonům a Saše Kalousové budeme držet pěsti v městském kole, kde se utká se studenty brněnských základních škol a víceletých gymnázií.

vyučující němčiny