Parlamentní den

24. listopadu 2017

Dne 22. 11. se uskutečnil parlamentní den na střední škole polytechnické. Setkali se zde zástupci žákovských parlamentů ze základních a středních škol Jihomoravského kraje. Naši školu zde zastupovali Adam Beharka, Martin Opršal, Michael Smith, František Sponar a Jan Zahradníček.
V rámci akce se žáci zúčastnili worshopu, kde společně s ostatními diskutovali o parlamentech na školách. Výměna zkušeností byla přínosná a našli jsme zde nové nápady. Také jsme si uvědomili, že můžeme být pyšní, protože náš parlament funguje velmi dobře a plní svou funkci. To je aktivní zapojení dětí do dění, možnost ovlivnit prostředí a atmosféru školy a zlepšení komunikace mezi žáky a učiteli.

Žáci zde prezentovali plakát naší loňské akce: Jarní jarmark pro zvířátka. K radosti všech jsme se umístili na 3. místě! Proto bychom chtěli poděkovat všem, kteří se na akci podíleli!

Za ŽP zapsala: Miroslava Geislerová