Páťáci v Praze

22. dubna 2024

V pondělí 8. dubna se žáci z pátých tříd vydali na vlastivědnou exkurzi do našeho hlavního města. O pražských památkách už měli spoustu vědomostí z hodin vlastivědy, tak bylo načase je vidět na vlastní oči. A co všechno jsme během jednoho dne stihli vidět? Bylo toho opravdu dost. Po vystoupení z autobusu na Vyšehradě jsme cestovali metrem na Václavské náměstí k soše sv. Václava, pěšky potom kolem Národního divadla přes Most Legií, lanovkou na Petřín, kde jsme se pobavili v zrcadlovém bludišti. Podívali jsme se na rozhlednu a pokračovali dál na Pražský hrad. Tam jsme navštívili Chrám svatého Víta, Valdštejský palác a podívali se i na výměnu hradní stráže. Zlatou uličkou dál do Valdštejské zahrady. Nesměl chybět ani Karlův most, Prašná brána, Orloj na Staroměstském náměstí a samozřejmě čas na občerstvení a oddych v McDonald’s . Nakonec nákup suvenýrů a hurá metrem zpátky na Hradčany k autobusu. Počasí nám celý den přálo, všichni jsme sice byli unavení ale spokojení, kolik jsme toho za jediný den viděli a to hlavně díky našemu osvědčenému panu průvodci Slávikovi, kterému tímto moc děkujeme a těšíme se na další exkurze a výlety s ním.

Pavlína Krejčí a Markéta Šidlbergerová – třídní učitelky 5. tříd

Zpět