Pirátský den

30. května 2007

Čtvrtek 24. května 2007 měl na naší škole zvláštní atmosféru, uskutečnil se totiž . Zajímavé postavy pohybující se po chodbách i nádherná výzdoba nenechaly nikoho na pochybách, školu obsadili piráti!

Akci předcházel týden úkolů. Škola se dopředu dozvěděla o připravovaném speciálním dnu, ale téma zůstalo pečlivě utajené. Vpondělí žáci našli ve svých třídách první úkol – přijít ve čtvrtek vpirátském, mezi další přípravné úkoly patřila výroba třídního maskota – ptáka origami a vytvoření pirátské vlajky.

Vyučování na II. stupni bylo v rozděleno na tři výukové bloky, které navzájem spojila celodenní bodovací soutěž tříd. Bodovací komise hodnotila vše a rozhodování nebylo vždy jednoduché.

Vprvním bloku si děti zahrály poznávací hru spojenou s kvízem ze všeobecných znalostí. Druhý blok procvičil jazykovědnými úkoly dovednosti z českého a anglického jazyka. V posledním bloku si jednotlivé třídy vyrobily vlastní pirátskou loď, na kterou umístily připravené vlajky. Zástupci tříd plnili sportovní úkoly (skok přes švihadlo, hod papírem, stolní tenis apod.) a došlo také na složení pirátského pokřiku nebo písničky.

Všichni piráti se na konec sešli vtělocvičně, aby předvedli ostatním svoji práci. Pan ředitel vyhlásil dlouho očekávané výsledky. První místo zaslouženě získala třída 9.A, druzí skončili žáci 8.A a třetí byla 7.B (odkaz na podrobnou výsledkovou tabulku je pod textem). Rozdíly ve výsledcích byly malé a o pořadí často rozhodovaly drobnosti. Každý si odnesl sladkou odměnu, vítězná třída pak putovní cenu.

Odpolední část Pirátského dne se nesla ve znamení pirátské party. Aktivní účastníci dopoledního dění dostali vstupenky na taneční odpoledne do tělocvičny. Všichni se odreagovali při tanci na živou hudbu a při různých zábavných soutěžích. Bylo to důstojné zakončení mimořádného dne.

ukázal, jak se dovedou žáci a učitelé základní školy na Hroznové zapálit pro zajímavou věc. Děti potvrdily, že si rády rozvíjí samostatné myšlení a vzájemnou komunikaci, seznamují se s novými informacemi a uplatňují svoje dosavadní znalosti. Škola prožila neobvyklý týden, který se stal příjemným zpestřením tradiční výuky.

Reakce žáků na akci přineseme vnejbližších dnech.

Bodování tříd najdete zde.

Fotogalerii najdete zde.