Poznávací zájezd do Německa

6. dubna 2018

Naše škola tradičně nabízí svým žákům zájezdy do zahraničí. Letos jsme se vydali k našim západním sousedům – do Německa, a to konkrétně do Drážďan a do Berlína.

Tato destinace v termínu 19. – 21. 3. 2018 nalákala 57 žáků.

První den jsme odpoledne dorazili do Drážďan, kde jsme si prošli centrum města, nábřeží, barokní Zwinger a navštívili jsme i klenotnici Grünes Gewölbe. Žáci měli možnost i nakoupit si v obchodním centru Primark. Ještě večer jsme se přesunuli k Berlínu, kde jsme přespali ve studentské ubytovně.

Druhý den nás při příjezdu přivítala zasněžená Braniborská brána. Náš průvodce nám přiblížil historii Německa, samotného Berlína a také jeho poválečný vývoj. Prohlédli jsme si zbytky ikonické zdi, která rozdělovala západní a východní část města. Dostali jsme se i do kopule Spolkového sněmu, odkud by byl krásný výhled, kdyby kopule nebyla zasněžená. S orientací nám  tak pomohli alespoň audioprůvodci. Německá metropole toho nabízí mnohem více, ale nás už tlačil čas a čekal nás zlatý hřeb našeho výletu – Tropické ostrovy v bývalém hangáru vzducholodí nedaleko Berlína. Toto jedinečné letovisko přenese člověka do zcela jiných zeměpisných šířek. V areálu je stálá teplota asi 28°C, vysoká vlhkost vzduchu a v korunách palem zpívají exotičtí ptáci. Koupání bylo jako v moři a dobrodružný zážitek umocnilo spaní ve stanech na písku dovezeném z Bali. Toto úžasné prostředí, včetně bohaté snídaně, jsme si užívali do středečního poledne, kdy jsme již museli vyrazit zpět domů.

Celkově se výlet velice vydařil a už se těšíme, kam vyrazíme příště.

učitelé Nj

 

 

 

 

 

Zpět