Přednáška Drogová kriminalita v roce 2022

12. května 2022

Osmáci a deváťáci se v úterý 10. 5. 2022 zúčastnili přednášky mjr. JUDr. Jaromíra Badina Drogová kriminalita a my v roce 2022. Jaromír Badin je vedoucí protidrogového oddělení Krajského ředitelství policie hl. m. Prahy a v minulosti pracoval jako vyšetřovatel kriminální policie.

Na přednášce posluchačům přiblížil přehled nejčastěji zneužívaných omamných a psychotropních látek a názorně vysvětlil jejich vliv na lidské zdraví. Seznámil je také s konkrétními kriminálními případy spojenými s ilegální výrobou a prodejem drog.

A jak přednášku hodnotili samotní žáci?

Na začátku říkal pan Badin obecné informace, které jsme se už učili ve škole, ale když potom začal popisovat skutečné příběhy, bylo to zajímavé a řekl spoustu informací, které jsem nevěděla.“

„Bylo zajímavé uvědomit si, co všechno můžou drogy v našem životě ovlivnit, a ani je nemusíme brát my.“

žáci 8. a 9. tříd a jejich třídní učitelé