Přednáška o sexu s Laurou Janáčkovou

12. května 2022

Osmáci a děváťáci se ve čtvrtek 4. května vydali do Divadla Bolka Polívky na přednášku s názvem „Sex je náš, když ho znáš“, kterou si pro ně připravila Laura Janáčková, docentka klinické psychologie v Sexuologickém ústavu Všeobecné fakultní nemocnice v Praze a 1. lékařské fakulty Univerzity Karlovy.

Zabývala se v ní fenoménem lásky, výběrem partnera nebo problematikou a riziky aktivního sexuálního života. Pozornost věnovala také tématu pohlavně přenosných chorob, nechtěného těhotenství a sexuální kriminality, včetně zneužívání nezletilých. Otevřeně odpovídala i na otázky žáků týkající se např. počtu pohlaví.

A co na přednášku říkali samotní žáci?

“Myslím si, že byla poučná, zajímavá a vtipná. Třeba když mluvila o řeči těla u zamilovaných, přesně jsem věděla, že má pravdu. Ale některé věci (jako že namalovanými rty dáváte najevo, že se vám někdo líbí) mi přišly jako výmysl. Celý den jsme o tom mluvili ve škole a shodli jsme se na tom, že to holky dělají pro sebe, a ne pro ostatní.”

“Tato přednáška se mi líbila a byla přínosná. Naučil jsem se spoustu nových věcí, které jsem ani nevěděl, že existují. Bylo to i zábavné a myslím si, že to bylo velmi dobře strávené dopoledne.”

“Za mě byla přenáška velmi zajímavá a výklad nebyl nudný, což je hlavní věc. Určitě bych ocenil víc takových akcí. Odnesl jsem si odsud i nové informace, o kterých jsem předtím neměl žádné ponětí.”

“Přednáška byla za mě hezky provedená, paní docentka o těchto věcech mluvila dobře. S některými věcmi nesouhlasím, ale najde se spousta věcí, se kterými souhlasím, a myslím si, že taková přednáška je pro naše ročníky důležitá.”

“Rozhodně se přednáška o sexu do života hodí, protože většina z nás někdy sex mít bude, a tak budeme vědět, co udělat, a co ne. Určitě bych se třídami na tyto přednášky chodil dál, protože se to lidem někdy bude hodit.”

žáci 8. a 9. tříd a jejich třídní učitelé