Přírodovědná vycházka ŠD kolem řeky Svrtaky

4. října 2022

Rozhodly jsme se využít blízkosti řeky Svratky u naší školy, a přichystat pro děti vycházku k jejímu břehu.

Vyprávěly jsme si zajímavosti o řece, jejímu prameni na Vysočině a o místech, kde končí ve vodní nádrži Nové Mlýny. Získané informace pak děti uplatnily při vypracovávání odpovědí na kvízové otázky, které se týkaly např. délky řeky Svratky, jejich přítoků a přehrad.

Využily jsme při tom přítomnosti dětí různých věkových skupin, a přiměly je ke spolupráci. Zkušenější žáci třetích a čtvrtých tříd pomáhali malým prvňáčkům.

Tato spolupráce se velmi osvědčila. Děti si mezi sebou vytvořily kamarádský vztah, založený také na týmové spolupráci. Ke konci naší výpravy nám zbyl ještě čas na prolézačky a sladkou odměnu.

vychovatelky ŠD