Proč vzdělávat děti na naší škole

5. září 2006

Proč vzdělávat děti na Základní škole Brno, Hroznová 1 – škole s rozšířenou výukou jazyků?

Jsme základní školou úplnou – sI. i II. stupněm, ŠD a ideálním počtem žáků (400 žáků – tj. minimální anonymitou).

Máme oddělený první a druhý ročník od ostatních ročníků (v samostatných budovách na zahradě) a samostatnou školní družinu vbudově Hlinky 146.

Podporujeme výuku cizích jazyků – výuka Aj od první třídy, druhý cizí jazyk od šesté třídy.

Umožňujeme žákům složit mezinárodní zkoušku z anglického jazyka

Jsme školou se slovním hodnocením vprvní třídě. Již třináct let slovně hodnotíme – nestresujeme děti.

Podporujeme činnostní učení programu Tvořivá škola. ( Vpříloze „Desatero tvořivé školy“)

Jsme školou podporující mimoškolní činnost – nabízíme široké spektrum kroužků.

Spolupracujeme sDivadelní fakultou JAMU při uvádění dramatické výchovy do školského systému.

Již jedenáct let provádíme evaluaci (hodnocení). Naše žáky testujeme vcelorepublikových testech KALIBRO a SCIO – umístění vždy vprví třetině škol.

Máme velkou úspěšnost při přijímacích řízeních na víceletá gymnázia a střední školy.