Projekt EDISON v září na naší škole

26. června 2018

V novém školním roce se naše škola zapojí do projektu EDISON. Jedná se o vzdělávací projekt, který probíhá pod záštitou MŠMT.

Tento projekt proběhne ve čtyřech pracovních dnech v týdnu od 24. 9. 2018 do 30. 9. 2018.

Co je cílem projektu?
Cílem projektu je spojování mladých lidí odlišných kultur a národností tak, aby se seznámili se zvyky, tradicemi a situací v jiných zemích a stali se tak generací, která prolomí prohlubující se mezikulturní bariéru. Vizí projektu je tolerance a příznivé společné soužití české společnosti s různými kulturami a národy, a to na základě jejich porozumění a omezení předsudků a stereotypů. Díky multikulturní atmosféře, vyvolané zahraničními stážisty, oživuje výuku a zvyšuje zájem o studium mezi žáky a studenty a učí je nebát se odlišného.

Jak bude Edison probíhat?
Ze sedmi různých zemí světa přijede do naší školy sedm zahraničních vysokoškolských studentů. Každý z nich přiblíží žákům zemi, z níž pochází (sociální, ekonomickou, politickou a kulturní situaci). Žáci budou moci porovnávat nejen mezi těmito osmi zeměmi, ale i Českou republikou. Všechny aktivity budou probíhat v anglickém jazyce. Do projektu budou v průběhu jednoho týdne zapojeny všechny třídy druhého stupně. Během tohoto týdne bude rozvrh hodin upraven.

Jak nám můžete pomoci?
Od 24. do 30. září 2018 potřebujeme naše hosty ubytovat. Máte-li možnost a zájem ubytovat někoho ze zahraničních stážistů, velmi nám pomůžete a jistě se zdokonalíte v angličtině. Zájemci, kontaktujte nás prosím co nejdříve na adrese zastupce@zshroznova.cz. Předem děkujeme za pomoc.

Jaký přínos projektu Edison pro naši školu očekáváme?

• Podporuje mezikulturní vzdělávání.
  • Přináší nový pohled žáků, rodičů a okolí na činnost školy.
  • Rozšíří všeobecný přehled žáků.
  • Vede k uvědomění si rozdílů mezi národnostmi a kulturami.
  • Umožňuje jedinečný zážitek ze setkání s odlišnou kulturou.
  • Žáci mohou získat odpovědi přímo od zdroje.
  • Motivuje k učení angličtiny.