Projektové setkání Německo

27. října 2009

Ve dnech 10. – 17. 10. 2009 se sedmičlenná delegace žáků a učitelů ZŠ Hroznová opět vydala na návštěvu partnerské školy, tentokrát do německého Weinheimu. Kromě německých hostitelů a nás se jí také zúčastnili zástupci ze Španělska, Holandska a Velké Británie. Projekt Whodunnit (v rámci programu EU Comenius) tak úspěšně vstoupil do svého druhého roku.

Náplní setkání byla prezentace další kapitoly připravované detektivky a kontrola průběhu celého projektu. Během týdne jsme navštívili školu a město, kde se nachází, jeli jsme na výlety do starodávných měst Heidelberg a Speyer. Dva dny jsme strávili v Mannheimu, ve zdejším muzeu nás zaujala výpravná výstava o Alexandru Velikém.

Celý týden byl vedle poznávání nových míst naplněn především setkáváním s přáteli ze zahraničí. Žáci bydleli v hostitelských rodinách a museli uplatnit svoje společenské a komunikační schopnosti. Procvičili si angličtinu i němčinu. Sami poznali, že se nemají za co stydět a pokud mají snahu, zvládnou vše bez problémů. Úryvky z jejich postřehů si můžete přečíst zde.

Už teď se začínáme připravovat na výjezd do Holandska, který se uskuteční v první polovině roku 2010. Zástupci naší školy budou vybírání hlavně podle jejich účasti na tvorbě české části detektivní knihy.

Fotografie z akce.

Luděk Balcařík a Miroslav Bína