Projektový den ke 100 letům ČSR

12. prosince 2018

Dne 27. listopadu naše škola pořádala pro druhý stupeň projektový den k výročí 100 let republiky.

V 8.00 jsme se všichni odebrali do tělocvičny, kde jsme zhlédli video, které nás provedlo historií republiky od roku 1914 až do roku 1993. Poté jsme se seskupili tak, abychom vytvořili českou vlajku a vyfotili se. Následně jsme se odebrali do dílen, které jsme si předem vybrali. Byly to dílny: filmový klub, fotoromán, návštěva technického muzea, návštěva Špilberku, móda 20. let, prvorepublikové pečení, hudební a dramatická dílna. Po skončení dílen jsme se vrátili zpět do tělocvičny, kde jsme předvedli, co jsme dopoledne vytvořili. Na závěr jsme zazpívali státní hymnu.

Líbilo se mi vše, co se ten den odehrálo, a ostatní spolužáci říkali totéž. Chtěl bych, aby podobný program byl i ke 101, 102, 103, … letům republiky!

Šimon Marák, 6.B

Československý filmový klub
Fotoromán
Móda
Návštěva Sokolovny
Prvorepublikové pečení
Špilberk
Technické muzeum
Dramatická dílna

Zpět