Projektový den s podtitulem Den s osobnostmi posledních třiceti let

2. prosince 2019

V pátek 22. listopadu 2019 jsme si my, žáci a učitelé, připomněli dvě významná výročí vztahující se k 17. listopadu, Dni studentstva: Násilné potlačení demonstrací proti německé okupaci Československa v r. 1939 a sametovou revoluci, která vedla k pádu totalitního režimu v naší zemi.

Právě proto, že jsou obě události našim, do svobody narozeným, dětem velmi vzdálené, sešel se celý 2. stupeň hned ráno v tělocvičně, kde proběhl krátký připomínkový program, jímž své mladší spolužáky provedli žáci 9. ročníku. V samotném závěru nádherně zazpívala Natálie Paurová Modlitbu pro Martu.

Po programu se děti konečně dočkaly. Vydaly se do dílen, které si vybraly podle svých preferencí. Nabídka byla velice pestrá: Tvorba smaltových šperků, basketbal pod vedením známého brněnského trenéra, hudební dílny, malování triček, trénink jiu jitsu s profi trenérem, divadelní dílna, tvorba fotorománu, výuka jízdy na skateboardu, ale i návštěva muzea nebo bunkru pod Špilberkem, a nesmíme zapomenout na nejžádanější dílnu – vaření, tentokrát v hantecu.

Tvůrčí atmosférou byla naplněna celá škola. Děti byly šťastné a spokojené, nejen proto, že se nemusely učit, ale především proto, že se věnovaly činnostem, které je baví.

Na závěr bych chtěla poděkovat všem svým kolegům za skvělé nápady a realizaci dílen.

p. uč. Miroslava Šmerdová

Zpět