Prvoučná vycházka HISTORICKÉ BRNO

12. listopadu 2006

V úterý 31. října byly děti ze III.A na vycházce. Procházka po historických a kulturních památkách středu našeho města začala u Mahenova divadla. Šli jsme kolem kostela sv. Jakuba přes nám. Svobody na Starou radnici. Potom jsme si udělali přestávku na svačinku – ve Špalíčku. Tam jsme si i chvíli pohráli v Autíčkárně. Dále jsme pokračovali na Zelný trh, do divadla Reduta a na Špilberk. Vycházku jsme zakončili u kostela sv. Petra a Pavla. Na každé zastávce jsme se dověděli spoustu zajímavého. Měli jsme totiž šikovné průvodkyně – Lenku a Pavlínu – studentky 4. ročníku SŠ Charbulova, oboru Hotelnictví a turismus. Moc se nám líbilo i “zkoušení” ze znalostí o Brně, protože každá správná odpověď byla odměněna. Počasí nám přálo a vycházka se nám moc líbila. Teď toho o svém městě víme zase o trošku víc.

Fotografie z akce jsou zde.