Rozloučení 9.A se školou

27. června 2019

Milá školo,

Už za pár týdnů nám skončí devět let dobrodružství, která jsme s Tebou zažívali. Naučila jsi nás hodně věcí, prožili jsme zde mnoho skvělých zážitků, na které budeme vzpomínat do konce svých dnů. Ať už jsou vzpomínky dobré, nebo špatné, jsme rádi za to, že nám daly něco do života. Doposud jsme nevěřili, že Ti někdy budeme opravdu vděčni.

Všechno to začalo 3. září 2010. Našeho nynějšího třídního Vlada Papíka si nesmírně vážíme, ale v našich srdcích i nadále zůstávají paní učitelky, které nás provázely 1. stupněm: Šárka Buřilová, s níž jsme se učili číst a psát, a Magda Novotná, která nás vedla od 3. třídy. S těmito učitelkami nás pojí především vzpomínky na školu v přírodě, výlety a půlroční nácvik vystoupení s LeGrandem, kterým jsme se s nimi, a tedy i s 1. stupněm rozloučili.

Hned první den na 2. stupni nás uvítal nový třídní, pan učitel Papík. Stal se naší spřízněnou duší. Je totiž nejen vtipný (např. tchýně a slepice), ale i člen rapového dua Koko a Roko, jednoduše řečeno, super učitel.

Zážitky z 2. stupně byly velice intenzivní, tady totiž začala ta pravá sranda a zábava. Rádi vzpomínáme na hodiny tělocviku, jejichž součástí byl lyžařský kurz v 7. ročníku. Právě tady jsme se poprvé začali kamarádit jako jedna třída, a ne jako dvě skupinky rozdělené na kluky a holky. To, jak jsme se vždy smáli, když někdo spadl do ochranné sítě nebo se po pádu nedokázal pustit kotvy, a tím pádem vyjel vleže až na vrchol kopce, je nezapomenutelné. („Všechny ty pády a vyrvané sítě mě naučily si ze sebe udělat legraci, a hlavně vytrvat v učení se věcí, které mi nejdou, a nevzdávat se.“). Jeden z nejvydařenějších výletů byl do Tropical Islands v Německu. Jediné, co nás tehdy rušilo od pozorování ráje ukrytého ve zdech staré továrny na vzducholodě, byl neustávající hluk a šum, ale i na ten jsme si za chvíli zvykli. Nezapomenutelné byly i vánoční výjezdy do Vídně nebo zájezd do Polska a s ním spojená polštářová bitva. Úplně nejlepší však byly vícedenní třídní výlety v 8. a 9. ročníku. Také jsme každý rok hráli fotbal a přehazovanou na sportovním dnu, párkrát jsme dokonce vyhráli. V 9. ročníku se někteří z nás zúčastnili zájezdu do Anglie. Přestože jsme byli naplněni dojmy z nových míst (Londýn, Porthsmouth), nejvíce nám zůstane v paměti hodinová zastávka v Rozvadově.

Chceme Ti poděkovat za to, že jsi nás seznámila s našimi spolužáky, ze kterých se stali velmi dobří kamarádi. Navzájem jsme se podporovali a pomáhali si. Dokonce jsme si spolu i zatančili! Naše životy jsou velmi odlišné, ale Ty jsi nás propojila.

Děkujeme Ti za trpělivé učitele, kteří nás dovedli až do konce.  Nejvíce nám bude chybět náš třídní, pan učitel Papík, se kterým jsme si na výletech a procházkách v Anthroposu užili nejvíce zábavy. Snažil se k nám chovat vždy férově, a to jsme ocenili. Nezapomeneme však ani na akční hodiny tělocviku, inovativní hodiny českého jazyka, mysteriózní výuku dějepisu, nepředvídatelné „orginální“ matematiky, zpěvem prošpikované hodiny hudební výchovy v 6. a 7. ročníku, angličtinu plnou her, „životu nebezpečné“ pěstitelské a technické práce, příjemný zeměpis atd.

Nesmíme zapomenout ani na toho, kdo přátelskou atmosféru v Tobě podporuje nejvíce, a to na Tvého „bosse“ Luďka Balcaříka.

Milá školo, bylo nám ctí žít, smát se, plakat, a to vše ve tvých útrobách. Po několika letech plných skvělých zážitků a „Ovoce do škol“ se s tebou bohužel musíme rozloučit. Našli jsme si zde plno kamarádů, nabyli spoustu nových vědomostí.

Každopádně jsme hrdi na to, na jakou základní školu jsme chodili.

Loučíme se s Tebou.

Třída 9.A ve složení:

Vladimíra Bilošová

Valentina Dorazilová

Eliška Dvořáková

Sára Kratochvílová

Anna Nekudová

Markéta Svítilová

Michaela Špičková

Vojtěch Bauer

Filip Čtvrtečka

Erik Danko

Jiří Helešic

Filip Hlaváč

Josef Kyselka

Eduard Lichka

Matěj Jakub Mrskoš

Vojtěch Škvrna

Ivo Vlach

Samuel Zoufalý

Zpět