Šance pro deváťáky

3. listopadu 2009

!

V současné době probíhá na naší škole již druhým rokem mezinárodní projekt Whodunnit. Jde o projekt podporovaný Národní agenturou pro evropské vzdělávací programy (program Comenius), na který obdržela naše škola grant EU.

Hlavní náplní je napsání detektivní knihy ve spolupráci se školami ve Velké Británii, Německu, Holandsku a Španělsku. Dále se žáci a učitelé seznamují s partnerskými zeměmi, nedílnou součástí jsou výjezdy do zahraničí. Zatím jsme společně navštívili Anglii, Španělsko a Německo. V první polovině roku 2010 se chystáme na dvě setkání v Holandsku. Veškeré náklady s cestováním jsou hrazeny školou ze zmiňovaného grantu.

Nabízíme deváťákům jedinečnou možnost zúčastnit se práce na české kapitole, spojenou s možností zmiňovaných výjezdů. Zástupci školy budou vybrání z projektové skupiny na základě jejich práce, plnění úkolů a kladného přístupu ke školním povinnostem.

Každý týden se sejde pracovní skupina, náplní setkání bude

hodnocení průběhu projektu
diskuze o projektu
kontrola a zadání práce na české kapitole

První setkání projektové skupiny se koná v pátek 6. listopadu 2009 ve 14.10 hod. v učebně jazyků. Pokud máš zájem, odevzdej návratku do čtvrtka 5. listopadu 2009 p. uč. Balcaříkovi.

Luděk Balcařík a Miroslav Bína