Sportovně-turistický výlet 7.A

24. června 2022

Milovy 2022

Víte, co znamená v učitelském slangu pojem „živá třída“? No představte si ji asi takto: Je to náhodné uskupení zdravých a veselých dětí (zhruba dvaceti pěti), které se během celého vyučování jeví tak, jako byste do něj hned po ránu vysypali krabičku blech. A jak se dá taková třída zkrotit? Ano, správně, jedině sportovně-turistickým výletem, tzn. pobytem plným pohybových her a nachozených kilometrů!

Pro třídu 7.A to byl tento školní rok již druhý výjezd. Jelikož zářijový adaptační pobyt dopadl víc než dobře, bylo rozhodnuto, že si děti „zaslouží“ za celoroční snahu ve školních lavicích oddech v podobě třídenního společného útěku do přírody.

První den jsme stihli: Dojet vlakem a autobusem na místo, ubytovat se v rekreačním areálu Poslední míle u Milovského rybníka na Vysočině, odehrát hlavní část týmové hry plné logických hádanek a hlavolamů Cesta za Mílovským pokladem, procházkou obejít rybník a pozorovat žabky, odehrát turnaj v přehazované, fotbal, zasoutěžit si v tanečních párech s nafukovacími balonky a po večerce ještě zhruba tři hodiny nespat.

Druhý den bylo luxusní počasí na túru (rozuměj teplota cca 23 stupňů, slunečno, občas oblačno). Oběd jsme obdrželi v podobě balíčků a vyrazili na okruh zahrnující Malinskou skálu, Devět skal, obec Křižánky (zmrzlinová pauza) a Čtyři Palice. Po příchodu zpět si děti sotva odložily batohy a už rozjely další utkání v přehazované a fotbalový zápas. Ještě před večeří byly tyto naše malé akumulátory rozděleny do nových týmů a musely splnit třináct úkolů typu: udělejte živý obraz Chleba s paštikou, učešte jednomu z členů týmu nadpozemský účes, zatančete Street dance, … Po večeři znovu míčovky a Hasta la Vista! A po večerce ještě zhruba čtyři hodiny tajného povídání.

Třetí den po probuzení vypadaly děti konečně lehce unaveně. Ale zdání klame. Přišla totiž řada na pravou táborovou „běhačku“ s názvem Uprchlík. Opět nové losování týmů, rozdělení na převozníky a celníky, a už se soutěžilo v lese o to, který tým přenese více kartiček z bodu A do bodu B.

A kdo vyhrál?

Ale vždyť na tom nakonec vůbec nezáleží. Do Brna se děti vrátily sice poštípané od mušek a trochu odřené, ale stoprocentně obohacené o nové zážitky se třídou.

Jednou po xxx letech bude na co vzpomínat!

Byly jste moc fajn, děti ze 7.A!

p. uč. Miroslava Šmerdová a p. uč. Petra Franková