Sportovní den na druhém stupni

4. června 2019

V pondělí 27. 5. se uskutečnil sportovní den naší školy v areálu Hroch Brno.

Po příchodu do areálu se žáci rozdělili na dvě části. První skupina žáků využila hezkého počasí a absolvovala téměř tříhodinovou procházku směrem na Bystrc.

Druhá část žáků se zúčastnila turnaje v plážové přehazované a ve fotbale. Žáci udělali pro co nejlepší umístění maximum. Náročné slunečné počasí spojené s fyzickou aktivitou otestovalo připravenost a odolnost všech účastníků. Proto žákům určitě přišla vhod možnost zrelaxovat při plavbě na raftech, které byly k dispozici v průběhu sportovního dne.

Po třech hodinách dramatických zápasů došlo k sečtení bodů, vyhodnocení a určilo se pořadí vítězů.

V přehazované se na výbornou třetí pozici dostala třída 9.B pod vedením Fandy Sponara. Druhé místo po velice vyrovnaném finálovém zápase obsadilo družstvo 7.B. Vítězství si pro tentokrát odnáší třída 8.A. Druhé místo třídy 7.B je o to hodnotnější, že dívky vzdorovaly na druhé straně kurtu přesile hochů třídy 8.A.

Ve fotbalovém turnaji si odnáší vítězství třída 9.A, která prošla turnajem bez zaváhání. Druhé místo vybojovala třída 8.B. Hezké třetí místo obsadili kluci ze třídy 7.A.

Velice hodnotný výkon předvedli také hoši 6.A, kteří v každém zápase potrápili své mnohdy vyšší a silnější soupeře.

Celkově se odehrálo 14 zápasů ve fotbale a 33 zápasů v přehazované. Poděkování patří tedy nejen sportovcům, ale hlavně učitelům a asistentkám, bez jejich pomoci by nebylo možné akci uskutečnit.

Děkujeme a těšíme se na příští rok.

Zpět