Svátek svatého Martina ve 4.B

24. listopadu 2022

Během čtvrteční výuky 10. 11., která probíhala trochu netradičně, si děti připomněly legendu o svatém Martinovi a původ všech tradic, které se k tomuto svátku vážou. Seznámily se například s méně známými pranostikami, dozvěděly se více o huse domácí, pracovaly s receptem na výrobu rohlíčků a zkusily si navážit potřebné ingredience. Nechyběla práce s textem a jeho porozumění nebo třeba matematický rébus.V neposlední řadě si mohly vyrobit i některý z nabízených výrobků. Z dvanácti stanovišť si děti vybíraly pořadí, pracovaly svým tempem a spolupracovaly. Nutno dodat, že se jim to po celou dobu velmi dařilo.

I když se přání dětí, aby Martin konečně letos přijel na bílém koni, nakonec nevyplnilo, výukové dopoledne se určitě vyvedlo.

tř. uč. Pavlína Krejčí