Testování SCIO Čtenářská a matematická gramotnost

7. března 2023

V březnu 2023 proběhne ve škole testování dovedností žáků, které považujeme za velmi důležité pro život. Test čtenářské gramotnosti ověřuje schopnosti získávání informací, zhodnocení textu a zpracování informací. Test matematické gramotnosti obsahuje úlohy z tematických částí jako např. číslo a proměnná, práce s daty a měření, odhady a orientace v prostoru.

Testy jsou určeny pro žáky 5. a 8. tříd, zařazují je na devítistupňovou stupnici (nováček, začátečník, učeň, průzkumník, objevitel, profík, specialista, expert, mistr). Škola získá přehled o jejich čtenářské a matematické úrovni. Při opakování testů lze sledovat, jak se kompetence žáků vyvíjejí. Testování probíhá on-line ve škole. Žák vždy dostane zprávu s popisem dosažené úrovně a přehledem úloh. Součástí zprávy jsou doporučující tipy na další rozvoj dětí, na knihy, hry a edukativní materiály.

Obvyklá doba řešení testů je 45 a 60 minut (čtenářská a matematická gramotnost). Žák potřebuje sluchátka, která jsou ve škole k dispozici. Další informace najdete na webu SCIO.

Cena testování obou gramotností – 220 Kč/žák (částku hradí škola).

Mgr. Luděk Balcařík, ředitel školy

Zpět