Úspěchy našich žáků v soutěžích

19. února 2018

Chemická olympiáda v 9. ročníku

V úterý 13. února se konalo školní kolo chemické olympiády, kterého se zúčastnili vybraní žáci 9. třídy. Olympiáda měla tři části: v první tzv. domácí části si žáci během měsíce listopadu a prosince sami plnili dané úkoly a příklady. Druhá část se skládala z laboratorní práce, kde si vyzkoušeli novou metodu – kolorimetrii a výpočty z chemických rovnic. Třetí část obsahovala teoretický test.

Nejlépe se umístila Anna Kytlicová, na druhém místě Klára Němcová a na třetím místě Klára Šebestová, všechny z 9. A.

Petra Franková, uč. chemie

Recitační soutěž

V úterý 13. února proběhlo na druhém stupni školní kolo recitační soutěže. V kategorii 6. a 7. tříd se umístila na 3. místě Lada Doležalová ze 7. B, na 2. místě Natálie Sýsová ze 7.B a  na 1. místě Dominik Ceyp ze 6. B. V kategorii 8. a 9. tříd skončil na druhém místě Josef Kyselka z 8. A a na prvním místě Vendula Seďová z 9. B.

Výhercům gratulujeme a Dominikovi s Vendulou přejeme hodně štěstí v městském kole soutěže.

učitelé českého jazyka

Dějepisná olympiáda

Dvě nejlepší řešitelky školního kola olympiády v dějepise (Klára Šebestová a Kristýna Černošková) se 16. ledna zúčastnily kola městského. Ani zde se ve tvrdé konkurenci víceletých gymnázií děvčata neztratila. Za zmínku stojí zejména vynikající 15. místo Klárky. Oběma děkujeme za vynikající reprezentaci školy.

učitelé dějepisu