Vyhodnocení testování dovedností

14. ledna 2021

Minulý rok jsme u žáků 5. a 8. tříd zjišťovali, jak jsou na tom s dovednostmi důležitými pro jejich život. Vzhledem k jarnímu a podzimnímu uzavření školy vyplňovali žáci testy distanční formou online. Účast byla dobrovolná a pohybovala se okolo 60% v rámci uvedených ročníků. Testování bylo zaměřené na řešení problémů, sociálně-personální a komunikativní dovednosti a práci s informacemi.

Každý žák po testu zjistil, v čem je dobrý a na čem by měl zapracovat. Součástí hodnocení byly praktické rady k dalšímu rozvoji a k získání vyšší úrovně dovednosti (od stupně začátečník po stupeň specialista). Škola obdržela souhrnné výsledky kvůli koronavirové pandemii až na začátku roku 2021. V případě zájmu zašleme rodičům hodnocení konkrétního dítěte zprávou v Edookitu.

Ve srovnání s dalšími školami a víceletými gymnázii se naše třídy opět umístily nad celorepublikovým průměrem. Přikládám tabulku porovnání výsledků s ostatními v rámci České republiky, testování se celkem zúčastnilo téměř 2 500 dětí. Budeme se snažit, aby žáci rozvíjeli své dovednosti a znalosti v reálných situacích, se zpětnou vazbou nejen tohoto druhu budeme dále pracovat.

Testování dovedností 2020 – porovnání v rámci ČR

Mgr. Luděk Balcařík, ředitel školy

Zpět