Výsledky zápisu do 1. ročníku

9. února 2009

V pátek 16. a v sobotu 17. ledna dostala hlavní školní budova novou tvář. Na chodbách se objevily různé předměty připomínající moře, stěny zdobily obrazy mořských tvorů, lodí, námořníků, pirátů… Na „mořskou plavbu“ se vydaly děti, které přišly k zápisu do první třídy spolu se svými rodiči, často celými rodinami. Cestou zastavovaly na různých „ostrovech“ – stylově vyzdobených třídách, kde plnily různé úkoly, které odpovídaly požadavkům na znalosti a dovednosti budoucích školáků. Za každý splněný úkol dostaly děti jedno barevné okénko na papírovou lodičku, kterou si s sebou nesly. Na konci plavby byli malí námořníci teprve skutečně zapsáni jako zájemci o první třídu v naší škole.

Odnesli si malou pozornost – dárek vyrobený staršími žáky, vlastní fotografii z „plavby“ a věříme, že i pěkný zážitek z prvního vstupu do své školy.

K zápisu se dostavilo celkem 94 dětí.

Rodiče, jejichž děti byly přijaty do prvního ročníku, byli již telefonicky vyrozuměni. Pokud si ještě nevyzvedli rozhodnutí ředitele školy o přijetí, mohou tak učinit v pracovních dnech v době od 7.30 do 14.30 hod.

Rodičům, jejichž děti nebyly přijaty, bylo zasláno rozhodnutí o nepřijetí poštou.

Mgr. Vlasta Skácelová