Zájezd do Anglie

14. května 2024

Po loňském úspěšném zájezdu do Velké Británie jsme se v tomto školním roce rozhodli výlet zopakovat, tentokrát do přímořského města v jihoanglickém Bournemouth.

Jak akci, která začala v neděli 28. 4. 2024, viděli žáci, se dozvíte z jejich popisu jednotlivých dnů.

  1. den (Sebastian a Adrian): V pondělí 29. 4. 2024 jsme brzy ráno najeli na trajekt, který nás přepravil do Velké Británie. Přejeli jsme do přímořského městečka Portsmouth. Nejprve jsme navštívili u pobřeží staré město plné přenádherných budov z konce 19. století. Došli jsme až do přístavu, kde se nachází muzeum. Tam jsme zhlédli fascinující loď Victory (loď kapitána Nelsona) z napoleonských válek a loď Mary Rose, která byla stovky let pod vodou. Následně jsme nasedli na člun, se kterým jsme obepluli část přístavu a viděli moderní bitevní lodě. Po krásných zážitcích jsme přejeli do města Bournemouth k náhradním rodinám, kde všechny čekala teplá večeře a pohodlné postele.
  2. den (Miky): V úterý 30. 4. 2024 nás dopoledne čekal první den anglické výuky. Odpoledne jsme navštívili motomuzeum v městečku Beaulieu, kde jsme viděli auta z minulého století. Vypadala jako z jiné dimenze. Poté jsme se zastavili na pláž, v městě Bournemouth, kde někteří z nás na vlastní kůži vyzkoušeli chladné moře.
  3. den (Sam): Ve středu 1. 5. 2024 dopoledne byl další den anglické výuky. Poté jsme jeli na jednu z nejkrásnějších přírodních památek plných záhad: STONEHENGE (kamenné útvary). Byl jsem překvapen velikostí kamenů, které tam stály. Pak jsme navštívili známou katedrálu ve městě Salisbury, kde se nachází listina Magna Charta (mluví o vzdání se některých panovnických práv ve prospěch občanských svobod).
  4. den (Petr): Ve čtvrtek 2. 5. 2024 jsme po dopolední výuce navštívili městečko Christchurch, kde se nachází krásná katedrála, nádherná řeka Avon a historické domy. Viděli jsme zříceninu Velké věže, kde jsme strávili více času.
  5. den (Saša): V pátek 3.5. 2024 jsme navštívili Londýn, hlavní město Velké Británie. Autobus zaparkoval u O2 arény, odkud jsme lodí pluli po Temži k Tower Bridge. Navštívili jsme pevnost Tower s korunovačními klenoty. Nato jsme metrem přejeli na zastávku Westminster, odkud jsme pěšky prošli nejznámější památky: Westminsterský palác, Buckinghamský palác, Big Ben, Tower of London, Trafalgarské náměstí aj. Na Leicester Square jsme měli rozchod. Poté jsme se metrem vrátili k O2 aréně a vyrazili směrem k domovu.

Zájezd se nám vydařil, už se těšíme, jak jej v budoucnu zopakujeme.

Petra Franková

Zpět