Kamínky pro zdravotníky – Občanská výchova v 7.B

1. dubna 2021

Není na škodu čas od času trošku se porozhlédnout od počítače ven. Co se kolem nás děje?

Na Zelném trhu v Brně nedávno vzniklo velké srdce z namalovaných kamínků – jako symbol poděkování všem zdravotníkům, kteří za nás v posledních měsících neúnavně bojují.

Symbolicky jsme se k poděkování připojili. Namalovali jsme kamínky a ze společných děl vznikla koláž našich nápadů a přání.

Ne každý se mohl vydat na Zelný trh, a proto jsme naše díky nasměrovali e-mailem do Dětské nemocnice v Brně. Zde totiž, ač nedobrovolně, okusili v posledním roce skvělou péči lékařů a sestřiček někteří žáci naší třídy.

Skvěle naše přání v básničce ztvárnila Lada Štarhová. Posuďte sami:

Lékaři a sestřičky,

umí super věcičky.

Pomáhají zdolat covid,

aby nás už přestal zlobit.

Nebudem se jehel bát,

až nás budou očkovat.

Poděkujeme úsměvem,

a ty, vire, čert tě vem.

Než prožívat karanténu,

lepší mít u zkoušek trému.

Roušky chceme zahodit,

a zapomenout na covid.

Snad brzy nám už dovolí,

s radostí zas chodit do školy.

V učebnicích nenajdeme návod, jak se v tak zvláštní době chovat. Je potřeba poslouchat srdce.  A i když nemůžeme udělat o moc víc, než se chovat zodpovědně, tak jistě dokážeme poděkovat!

za žáky 7.B  p. uč. M. Holubová