Sportujeme díky sběru starého papíru

23. června 2021

Každoročně probíhá na naší základní škole sběr starého papíru. Hlavním účelem akce je naučit děti ekologicky myslet a konat. Vždyť s každou tunou nasbíraného papíru se „zachrání“ dva vzrostlé stromy.

S potěšením můžeme napsat, že tradiční akce Sběr papíru proběhla navzdory netradičnímu školnímu roku úspěšně. Žáci školy společně se svými rodiči nasbírali a do školy přinesli cca 3000 kg starého papíru. Z peněz za sběr se kromě odměn pro nejaktivnější sběrače pořídil basketbalový koš, který je instalován na dvoře naší školy. Žáci ho mohou v době velké přestávky využívat již nyní.

Mezi nejlepší sběrače letos patří Běla Galetová, Saša Jeřábková a Jakub Zahradníček.

Všem zúčastněným žákům děkujeme a zároveň doufáme, že příští rok budeme ještě úspěšnější.

p. uč. Petra Franková, p. uč. Markéta Kernstocková