Babylon – čtenářská gramotnost

15. března 2019

V únoru se žáci 6. a 7. ročníků zúčastnili soutěže ve čtenářské gramotnosti Babylon – rozumíme si. Jejich úkolem bylo přečíst pět stran textů a vyřešit úkoly z nich vyplývající.

Soutěž probíhá ve městě Brně již několikátým rokem a jejím cílem je porovnat čtenářskou gramotnost žáků nejen v rámci třídy nebo školy, ale celého města.

Proto nás velmi potěšilo, že jsme na naší škole měli 37 úspěšných řešitelů. Z nich bylo vybráno šest nejlepších, kteří z celkového počtu 43 bodů získali 38 bodů a více.

Byli to: Ema Rotreklová (7.A), Martin Opršal (7.B), Kamila Knoppová (7.A), Daniel Jonáš Suchý (7.B), Jan Hugo Ronovský (7.A) a Patrik Bárta (7.A).

Všichni jmenovaní budou naši školu reprezentovat v městském kole soutěže ve čtvrtek 21. března. Všem úspěšným řešitelům gratulujeme a postupujícím přejeme hodně úspěchů.

Lucie Pazderová a Barbora Koryčanská