Beseda Arktida – Antarktida

27. května 2021

21. května jsme měli velmi zajímavou příležitost setkat se na besedě s RNDr. Luďkem Sehnalem, Ph.D z Přírodovědné fakulty MU.

Dozvěděli jsme se spoustu informací, které nenajdeme v učebnicích, také jak je náročná příprava, cesta a pobyt v těchto vzdálených končinách a na co se čeští vědci při výzkumu zaměřují. Na takovou výpravu je samozřejmě potřeba i výborná fyzická kondice! Všichni jsme s napětím poslouchali, jak jsou nebezpečná setkání s ledními medvědy. Měli jsme možnost prohlédnout si a vyfotit artefakty, které si vědci z ledových dálek přivezli.

Beseda nám doplnila vědomosti, o kterých se učíme v přírodovědě a zpracovávali jsme si je do projektů.

Kdo ví, možná se někdo z páťáků v budoucnu stane dalším Amundsenem!

za žáky 5.A a 5.B p. uč. Novotná a p. uč. Spáčilová

Zpět