Červená karkulka v angličtině

20. prosince 2015

Krátkou ukázku z představení a fotografie z inscenace možno zhlédnout ZDE

Za všechny děti (a bylo nás téměř 180), vyjádřili svoje pocity:

Adina, 5.B

Děj byl o Červené karkulce, která nechtěla jít do školy, protože nebyla připravená na test z biologie. Vymyslela si proto, že půjde za svou nemocnou babičkou. Divadlo bylo moc vtipné. Herci si hráli se slovy a zpívali písničky. Velmi se mi líbilo, že i když mluvili anglicky, snažili se, aby jim bylo rozumět. Moc jsem se nasmála a moc se mi to líbilo.

Eliška, 5.B

V představení se mluvilo anglicky i česky. Herci dobře vyslovovali, díky tomu jim bylo dobře rozumět. Divadlo se mi moc líbilo, bylo legrační a ráda bych viděla další představení.

Honza Z., 5.B

Divadlo začalo úvodní písní. Potom tři herci předváděli humorné kousky. Jeden z nich se stal režisérem. Ostatní měli být herci, ale jen v úvodu. Potom už hráli všichni. Herci byli sympatičtí a nejvíce jsem na nich ocenil, že dokázali zahrát pohádku o Červené karkulce jen ve třech.

Magda, 4.B

Z představení mám krásný pocit, bylo to vtipné a neobyčejné. Moc mě pobavily hlášky typu: ,,No třeba do Ameriky, do Afriky, do papriky, do paštiky…!‘‘ Jeden z herců dělal, že anglicky nerozumí a z toho vznikaly vtipné situace, jako např.: „My grandma is sick.“ – „Co, jakej psík?“ a nebo „What have you got in your basket?“ – „Super, zahrajem si basket!“ V angličtině se mi líbily hlavně písničky.

Naše děti byly zkrátka skvělé publikum. Už teď se těšíme, že navštívíme některé z dalších představení.

Milena Holubová, učitelka AJ