Dějepisná procházka Brnem

19. září 2008

Ve čtvrtek 18. září se žáci devátých tříd se svými třídními učiteli vydali na dějepisnou procházku po moravské metropoli. Celá akce navazuje navýuku dějepisu aprávě začínajícíprojekt v rámci partnerství škol EU.

Prošli jsme nejvýznamnější památky středu města Brna. Na každém místě jsme si povědělio jehohistorii, současnosti a zajímavostech s ním spjatých.Trasa byla Zelný trh – Kapucínské náměstí – Masarykova – Biskupský dvůr – Petrov – Denisovy sady – Šilingrovo náměstí – Dominikánské náměstí – Radniční – Náměstí Svobody – Rašínova a Moravské náměstí. Celý program byl doplněn soutěžískupinek, po krátkém výkladu vždy následovaly otázky. Procházka splnila svůj hlavní cíl,upevnit povědomí o městě, ve kterém žijeme.

Zde jsou fotografie z akce.

Luděk Balcařík,Miroslav Bína