Den přírodních věd v Zoo Brno

18. října 2023

Začátkem října pořádala brněnská zoologická zahrada Den přírodních věd. Naši deváťáci sestavili dva soutěžní týmy a vypravili se do ZOO poměřit své znalosti s ostatními brněnskými školami. Letošní ročník měl název Vcukuletu. Hlavním tématem bylo tedy létání a další druhy pohybu. Na děti čekaly různorodé otázky. Jaké existují formy letu? Umějí se pohybovat i rostliny? Čí život je vcukuletu pryč?  Jak poznatky o pohybu využívá člověk? K nalezení správných odpovědí bylo potřeba uplatnit své znalosti z přírodopisu, zeměpisu, fyziky i chemie. Soutěž probíhala v krásném prostředí zoologické zahrady, kde soutěžícím dělali průvodce studenti Střední průmyslové školy chemické, mezi kterými jsme poznávali i naše bývalé žáky. Celý soutěžní den završila zábavná tematicky zaměřená přehlídka chemických laboratorních pokusů, při které létalo opravdu, co šlo. Na stupně vítězů jsme sice nedosáhli, ale rozhodně to pro nás byla zajímavá a poučná zkušenost. Najde-li se příští rok pár zájemců o přírodu, zkusíme štěstí znovu.

p. uč. M. Kernstocková