Dopis rodičům – přestavba

29. srpna 2013

Vážení rodiče

Po několika letech úsilí se konečně (i díky vašim intervencím) započala přístavba odborné učebny jazyků nad tělocvičnou. Bohužel se s přístavbou začalo v době, kdy se připravujeme na nový školní rok 2013/14 (problémy se stavebním povolením na MMB).

Po dokončení bude učebna velkým přínosem pro výuku cizích jazyků, budeme se moci zamýšlet nad větší nabídkou cizích jazyků, jejich dělením do skupin apod. V současné době však přinese i některá negativa jako například:

Omezenou výuku tělesné výchovy (tělocvična mimo provoz), cvičení bude náhradně probíhat na školním hřišti a v parku Anthropos. Bude kladen větší důraz na výchovu ke zdraví a náhradní aktivity, bruslení nebo plavání (dle možností).
Větší hlučnost v prostorách hlavní budovy.
Přesuny žáků na školní hřiště a pozemek po ulici Hroznová.
Uzavření školního dvora z důvodu bezpečnosti žáků.
Uzavření zadního schodiště v hlavní budově, tj. větší organizační náročnost při stěhování žáků o přestávkách.

Věříme však, že všechny výše jmenované problémy zvládneme tak, aby výuka Vašich dětí příliš neutrpěla a naopak v dalších letech mohla být ještě kvalitnější.

Děkujeme za pochopení.

Za vedení školy Mgr. Zbyněk Krejčíř – ředitel školy

Třídní učitelé na třídních schůzkách oznámí rodičům a na třídnických hodinách žákům, že z důvodu přístavby:

Bude uzavřena tělocvična školy a zadní schodiště v hlavní budově.
Nebude žákům povolen vstup na školní dvůr.
Nebude povolen vstup na staveniště.
Není doporučena komunikace s pracovníky firem provádějících přístavbu.
Z bezpečnostních důvodů je nezbytné, aby žáci bezpodmínečně dbali pokynů zaměstnanců školy.