Festival německých filmů – Das Filmfest

9. listopadu 2017

V rámci festivalu německých filmů jsme se byli podívat s osmáky a deváťáky na film Willkommen bei den Hartmanns. Jedná se o komedii, která pojednává příběh německé rodiny, která se rozhodla přijmout do svého domu uprchlíka z Afriky. Film byl vtipný, plný nečekaných situací a nedorozumění. Představení se všem líbilo, protože bylo zábavné, ale také proto, že vedlo diváky k zamyšlení. Doporučujeme ke zhlédnutí!

Názory žáků

Film byl opravdu dobrý a zábavný, i když pojednával o celkem vážném tématu. To se moc filmům nepovedlo, a hlavně nadhled byl úžasný. Film by mělo vidět co nejvíc lidí, protože opravdu stojí za to.

Max Sitta, 9. A

Po zhlédnutí filmu možná změníte názor na uprchlíky, uvědomíte si, jaké věci jsou v životě opravdu důležité. Jestli skvělý job, nebo rodinné štěstí, jestli jde o to, vypadat úžasně, nebo být šťastný, jestli láska, nebo potvrzení o dokončeném studiu. A hlavně to, že nikdy není pozdě na to vstát a začít znovu a jinak… A i když je celý film o vážných věcech, není zde nouze o humor a špetku nadsázky.

Tereza Milanová, 9. A

Podle mě natáčeli tvůrci tento film z jednoho jasného důvodu: celkové téma uprchlíci je dnes tak časté, že už ani lidé neví, co si mají o tom všem myslet. A stále více lidí zastává názor „ne uprchlíkům“. A i když je zase pravda, že by lidé měli být opatrní, tvůrci chtěli ukázat a hlavně připomenout, že ne všichni uprchlíci jsou takoví, jako je vídáme v televizi: jako teroristy. Připomíná mi to asi moji nejmilejší scénu z filmu, kdy kvůli Bastianovu referátu přišel Diallo přednášet o svém životě ve své mateřské zemi. Tuhle scénu by měl vidět každý!

Valentina Mertová, 9. A

Myslím si, že tvůrci filmu chtěli ukázat na současnou dobu v Německu, kdy mají ve své zemi hodně uprchlíků a mají s nimi problém. Chtěli ukázat, že někteří jsou i fajn a že i oni mají své city. Je to komedie, ve které dokázali odlehčit vážné téma, a tím se jim povedlo získat zájem hlavně mladších lidí, kteří se raději kouknou na něco veselého.

Klára Němcová a Klára Šebestová, 9. A