Halloween Contest 2008

5. listopadu 2008

Ve dnech 30. – 31. října 2008 se naše škola zahalila do černé a oranžové, oslavili jsme Halloween. Svátek anglicky mluvících zemí připomínala nejen výzdoba, ale také veliký počet dětí ve strašidelných kostýmech.

Podobně jako v minulém roce připravila p. uč. Clausová v rámci výuky anglického jazyka vědomostně-sportovní soutěž, která dala dohromady žáky 1. a 2. stupně. se uskutečnil ve školní tělocvičně.

Na jednotlivých stanovištích žáci 1. – 5. třídy plnili různé úkoly v cizím jazyce – říkali halloweenskou básničku, opakovali slovíčka z různých témat, odpovídali na otázky apod. Nechybělo ani skákání se svíčkou do dýně, vyjmenování číslovek v zavřené bedně nebo házení kroužků na cíl. Na splnění úkolů dohlíželi žáci 7. – 9. ročníku, kteří se svých rolí zhostili na výbornou.

Děti si vedly velice dobře a ukázaly, že toho umí spoustu předvést.

Každého čekala na závěr odměna – certifikát, medaile a malá sladkost.

Malí i velcí si Halloween užili, připomněli si jeho tradice a zábavnou formou procvičili angličtinu. Děkujeme všem zúčastněným žákům a učitelům za svátečně-strašidelnou atmosféru.

Luděk Balcařík

Fotky z akce zde.